اظهارات مداخله جویانه نیکی هیلی درباره ناآرامی‌های اخیر ایران | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستیدنماینده آمریکا در سازمان ملل گفت واشنگتن خواستار نشست فوری شورای امنیت برای بررسی تحولات ایران است.

نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل در راستای اظهارات مداخله‌جویانه مقامات آمریکایی در روزهای اخیر درباره ایران ضمن حمایت مجدد از اغتشاشات گفت: واشنگتن از شورای امنیت سازمان ملل و شورای حقوق بشر خواهد خواست برای بررسی تحولات اخیر ایرانتشکیل جلسه فوری دهد.

هیلی در ادامه گزافه‌گویی‌های خود در سخنرانی‌اش افزود: آمریکا قصد دارد صدای مردم ایران را رساتر کند!

رویترز نیز گزارش داد: سفیر آمریکا در سازمان ملل در بخش دیگری از سخنانش گفت: آمریکا گزارش‌هایی را شنیده است مبنی بر این که کره شمالی برای یک آزمایش موشکی دیگر آماده می‌شود. ما هیچ گاه کره شمالی دارای سلاح هسته‌ای را به رسمیت نمی‌شناسیم.

نیکی هیلی همچنین گفت: آمریکا کمک مالی خود به پاکستان را لغو می‌کند.

او با اشاره به سخنان رئیس جمهور این کشور درباره پاکستان گفت: دولت ترامپ از آزاد کردن ۲۵۵ میلیون دلار کمک خارجی به پاکستان خودداری کرده است و علت‌های روشنی برای این کار دارد. پاکستان سال هاست در حال پیشبرد بازی دوگانه‌ای است. آن‌ها گاهی با ما همکاری می‌کنند و از سوی دیگر تروریست‌هایی را که به نظامیان ما در افغانستان حمله می‌کنند، پناه می‌دهند. این دولت نمی‌تواند بازی اسلام آباد را بپذیرد. انتظار داریم پاکستان همکاری بیشتری را در جنگ ضد تروریسم با ما داشته باشد.

اظهارات مداخله جویانه نیکی هیلی درباره ناآرامی‌های اخیر ایران

49