در صورتِ حماقت رژیم صهیونیستی علیه یمن، ضربۀ مهلکی به آن‌ها وارد می‌کنیم | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

در صورتِ حماقت رژیم صهیونیستی علیه یمن، ضربۀ مهلکی به آن‌ها وارد می‌کنیم

 

«عبدالملک الحوثی»، رهبر جنبش انصارالله یمن گفت: «خرسندیِ آمریکا و رژیم صهیونیستی از تحولاتِ عراق و لبنان ماهیتِ مواضعِ آن‌ها را مشخص می‌کند. به ملت‌هایِ اسلامی دربارۀ نحوۀ تعامل با مشکلات هشدار می‌دهم تا روزنه‌ای برایِ دشمنان مشابه آنچه در عراق و لبنان رخ داد، ایجاد نشود.»

وی افزود: «خواهانِ استقلال واقعی در زمینه‌های فرهنگی، فکری، اقتصادی و سیاسی هستیم. استکبارِ جهانی همۀ توان و امکاناتِ خود را برایِ سیطره بر ملت‌ها به کار گرفته است و در راستایِ گمراه کردن و نابویِ ارزش‌ها و اخلاق حرکت می‌کند.»

الحوثی تاکید کرد: «ملت ما در مسیرِ آزادیبخشِ خود، که استقلالِ کامل را به ارمغان می‌آورد عقب نخواهد نشست و هرکه به ما تعدی کند مسئولِ تصمیماتش است.» رهبر جنبش انصارالله یمن افزود: «به ائتلاف ضد یمن توصیه می‌کنم که جنگ را متوقف کنند و به محاصرۀ یمن پایان دهند. ادامۀ جنگ به منزلۀ توسعۀ توان نظامی ما و وارد کردنِ ضرباتِ مهلک به دشمن است و این حقِ مشروع ما است.»

عبدالملک الحوثی تأکید کرد: «موضع ما در دشمنی با رژیم صهیونیستی به عنوانِ رژیمِ غاصب، موضعی اصولی، انسانی، اخلاقی و التزامِ دینی است. ما در اعلامِ جهاد ضد رژیم صهیونیستی و وارد کردنِ ضرباتِ مهلک به آن اگر مرتکبِ حماقتی علیهِ ملت ما شود، تردید نخواهیم کرد.»

وی اعلام کرد: «بیش از ۱۲۰ میلیون بشکه نفت از مناطقِ تحتِ اشغال یمن از سوی متجاوزان از ابتدا دزدیده شده است.» رهبر جنبش انصارالله یمن بیان کرد: «آنکه با جنگ و محاصره به دنبالِ به زانو درآوردنِ ما است تلاشِ محالی می‌کند و عاقبتش خسران است. از رژیمِ سعودی می‌خواهم که جنگ و محاصره را پایان دهد زیرا تبعاتِ ادامۀ آن برایش سنگین است.»

منبع خبر: خبرگزاری مهر

در صورتِ حماقت رژیم صهیونیستی علیه یمن، ضربۀ مهلکی به آن‌ها وارد می‌کنیم

49