موافقت آمریکا با فروش ۶ میلیارد دلار سلاح به بحرین و امارات | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

موافقت آمریکا با فروش ۶ میلیارد دلار سلاح به بحرین و امارات

 

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) میگوید که وزارت خارجۀ این کشور با مجوز فروش احتمالی ۶ میلیارد دلار سلاح به امارات و بحرین موافقت کرده است.

پنتاگون اعلام کرد که وزارت خارجۀ آمریکا با فروش سلاح به امارات و بحرین در سه بستۀ مجزا به ارزش ۶ میلیارد دلار، موافقت کرده است. کنگرۀ آمریکا نیز روز جمعه (13 اردیبهشت 1398) از سوی پنتاگون در جریان صدور این مجوز قرار گرفته است.

  1. بر اساس یکی از پیام‌هایی که از سوی وزارت خارجۀ آمریکا به کنگرۀ این کشور فرستاده شده، بحرین مجوز خرید سامانۀ موشکی «پاتریوت»، تجهیزات و پشتیبانی آن به ارزش 2.48 میلیارد دلار را دارد. توافق احتمالی بحرین شامل ۳۶ فروند موشک پاتریوت هدایت‌شونده «ام.آی.ام-۱۰۴» معروف به «جی.ای.ام.تی» خواهد بود.
  2. در پیام دیگری که از سوی وزارت خارجه آمریکا به کنگره فرستاده شده، بحرین اجازۀ خرید برخی دیگر از تجیزات نظامی از آمریکا به ارزش ۷۵۰ میلیون دلار را دارد.
  3. بر اساس پیام سوم وزارت خارجۀ آمریکا به کنگره، امارات نیز اجازۀ خرید سامانۀ موشکی پاتریوت و تجهیزات و پشتیبانی‌های آن به ارزش 2.73 میلیارد دلار را دارد.

آژانس همکاری دفاع امنیتی پنتاگون نیز با ارسال پیامی به کنگرۀ آمریکا اعلام کرده که این مجوز فروش سلاح از سوی وزارت خارجه تأیید شده است.

منبع خبر: خبرگزاری میزان

موافقت آمریکا با فروش ۶ میلیارد دلار سلاح به بحرین و امارات

49